با حضور رییس دانشگاه؛ دومین جلسه بررسی عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/2/1 | 
متن خبر مورد نظربا حضور رییس دانشگاه؛
دومین جلسه بررسی عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان
 دومین جلسه بررسی عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ صبح سه شنبه ۳۱ فروردین در سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش وب دا - زنجان؛  در این جلسه که با حضور دکترقزلباش  رئیس دانشگاه و معاونین( آموزشی،توسعه مدیریت و منابع ، تحقیقات و فناوری )، مدیران معاونت تحقیقات و فناوری و مدیر مالی دانشگاه، تشکیل گردیدآ؛  دکتر شغلی به بیان گزارش در مورد سیاستهای معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در سال ۱۴۰۰ پرداخت، و در ادامه به جابجایی شاخصهای پژوهشی و رتبه دانشگاه اشاره نمود.

 سپس مدیران این حوزه ضمن بحث و تبادل نظردر خصوص شاخص های این معاونت با اعضا حاضر در جلسه به بیان راهکارهای لازم در خصوص افزایش (رتبه  دانشگاه ، پرداختهای معوقه پایان نامه ها و طرحهای تحقیقاتی ،تفویض اختیارات به واحدهای زیر مجموعه، شاخص مقاله به هیات علمی)  وسایر شاخص های این معاونت پرداختند، و گزارشات مربوطه را به رئیس دانشگاه ارائه نمودند.

دفعات مشاهده: 38 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی– پژوهشی دانشگاه ناتینگهام مالزی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/2/1 | 
متن خبر مورد نظرتفاهم‌نامه همکاری‌های علمی– پژوهشی دانشگاه ناتینگهام مالزی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان
با هماهنگی رایزن فرهنگی سفارت ایران در کشور مالزی؛ جلسه ویدئوکنفرانس دانشگاه ناتینگهام مالزی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان صبح سه شنبه ۳۱ فروردین برگزار شد.

به گزارش وب دا -زنجان؛ جلسه ویدئوکنفرانس دانشگاه ناتینگهام مالزی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه برگزار گردید، این جلسه با هماهنگی رایزن فرهنگی سفارت ایران در کشور مالزی برگزارگردید.

دکتر شغلی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه به همراه مدیران حوزه معاونت تحقیقات و دکتر یزدان مدنی از اساتید دانشگاه  ناتینگهام مالزی، دکتر فیض حداد به عنوان مشاور از دانشگاه جندی شاپور اهواز،خانم دکتر عابدی در جلسه حاضر بودند بحث و تبادل نظر در خصوص تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی– پژوهشی وتبادل دانشجو،استاد، صورت گرفت.

درانتهای جلسه دکتر شغلی ضمن تشکر از حضور مهمانان ، تداوم چنین جلساتی را در سال تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها ضروری دانست تا هرچه بیشتر سازمان ها از فعالیت های علمی یکدیگر بهره مند شوند و در جهت اعتلای کشور ایران گام بردارند.

دفعات مشاهده: 41 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ پیگیر اعمال محدودیت‌های جدید با کارایی بیشتر هستیم

 | تاریخ ارسال: 1400/1/31 | 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
پیگیر اعمال محدودیت‌های جدید با کارایی بیشتر هستیم
دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری روزانه با تاکید بر پیشنهاد اعمال محدودیت‌های جدید اظهار داشت: محدودیت‌های تعریف شده قبلی، هنوز تاثیری را که باید بر کاهش بیماران بستری و سرپایی می‌گذاشت، آن‌چنان ندیدیم، و انتظار ما در این خصوص برآورده نشده، و همچنان روند بیماری افزایشی است .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان بعدازظهر سه‌‌شنبه ۳۱ فروردین در نشست خبری که با موضوع تشریح وضعیت موج چهارم بیماری کروناویروس برگزار ‌شد، با تاکید بر پیشنهاد اعمال محدودیت‌های جدید اظهار داشت: محدودیت‌های تعریف شده قبلی، هنوز تاثیری را که باید بر کاهش بیماران بستری و سرپایی می‌گذاشت، آن‌چنان ندیدیم، و انتظار ما در این خصوص برآورده نشده، و همچنان روند بیماری افزایشی است . و لذا با جدیت پیگیر اعمال محدودیت‌های جدید هستیم که کارایی بیشتری داشته باشند .

دکتر قزلباش با اشاره به ورود واکسن کوبایی کرونا، به کشور افزود: واکسن کوبایی - ایرانی درحال گذراندن آخرین مراحل آزمایشی، و فاز ۳ بالینی است که در ۷ استان کشور ازجمله زنجان با حجم مشخصی انجام خواهد شد که ۳۵۰۰ نفر را در قالب این طرح واکسینه خواهیم کرد و افراد به طور اختیاری وارد پروسه این واکسیناسیون می‌شوند و نتایج مشخص خواهد کرد که در چه سطحی و چه شکلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت . محل این پروسه تجهیز، و آماده برای واکسیناسیون است .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به وضعیت آرامستان‌ها ادامه داد: یکی از چالش‌هایی که در ۱۴ ماه گذشته داشتیم بحث نحوه مدیریت فوتی‌های بیماری کرونا و آرامستان‌ها بوده است که علیرغم تلاش ارگان‌ها و نهادهای دست‌اندرکار، نتایج مورد انتظار برآورده نشده است، و متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی آن‌چنان که باید نیست، و محدودیت‌های اعمال شده کارایی لازم را ندارد .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری تصریح کرد: روند واکسیناسیون در کشور تسریع شده است و در زنجان هم سعی داریم که در روزهای آتی، فاز اول را با بسیج تمامی امکانات، و در اسرع وقت به پایان برسانیم .

به گفته دکتر قزلباش افراد واجد شرایط و اولویت اول واکسیناسیون، کادر بهداشت و درمان دولتی و غیردولتی، فوریت‌ها، آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی‌ها، بیماران خاص و صعب‌العلاج، دانشجویان بالینی، جانبازان بالای ۵۰ درصد، سالمندانی که در مراکز نگهداری هستند، افرادی که در آرامستان‌ها وظیفه تغسیل را برعهده دارند، پاکبان‌ها، .... و افرادی که در خط مقدم مواجهه با بیماران هستند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به پیگیری نظارت جدی بر باغ‌شهر ازسوی دانشگاه ادامه داد: درخصوص مطب پزشکان هم تعداد محدودی مطب داریم که به دلایل مختلف شلوغ است، که در این راستا، آموزش منشی مطب‌ها را داشتیم، و در این خصوص، باید مدیریت ساختمان‌ها را به شدت درگیر این مبحث کنیم،. هرچند تمام سعی دانشگاه و جامعه پزشکی سعی بر این است که حداقل عوارض را در این حوزه داشته باشیم.
 

دفعات مشاهده: 203 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری اعلام کرد؛ هفته آینده واکسن کوبایی در استان زنجان تزریق خواهد شد

 | تاریخ ارسال: 1400/1/30 | 
 
دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری اعلام کرد؛
هفته آینده واکسن کوبایی در استان زنجان تزریق خواهد شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری با اعلام  اینکه تزریق واکسن کوبایی در مرحله سوم مطالعه واکسن است و بعد از آن به طور گسترده در کل کشور انجام خواهد شد گفت: تزریق این واکسن در هفت استان کشور از جمله در زنجان انجام خواهد شد.
 
دکترقزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در نشست خبری روز دوشنبه ۳۰ فروردین در پاسخ به سوالی در مورد برخورد با کسانیکه اعتقادی به بیماری کرونا ندارند و همچنان رفتار پرخطر دارند؛ گفت: ما با انسانها طرف هستیم و انسانها نیز دارای آداب، رسوم و فرهنگ و تاثیرپذیر از محیط هستند، فقط در مقابل بیماری نیست، این افراد بسیار معدود هستند تا جاییکه ممکن است باید در چارچوب قانون توسط نهادها و ادارات مسئول برخورد قانونی صورت بگیردو  سعی می شود در قبال این افراد با اعمال غیر قهری از جمله آموزش، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این امر انجام شود.

وی در مورد ممنوعیت تردد اتوبوسها و تاکسیها در شرایط محدودیت نیزگفت: اصل کارتعطیلی، اتوبوسها و ناوگان حمل ونقل در استان کار درستی است ولی راههای جایگزین را باید پیش بینی کنیم تا در مواقع ضروری افراد کارهایشان را انجام دهند.

دکتر قزلباش در ادامه این نشست افزود: علاوه بر امور بهداشتی، پژوهشی و آموزشی روزانه بیش از ۳۰۰۰ آزمایش در دو آزمایشگاه مجهز استان انجام میشود و همچنین ادامه زنجیره و رهگیری بیماران در استان زنجان نیز از این دو آزمایشگاه صورت می گیرد.
وی اعلام کرد در استان زنجان فعلا گزارش معناداری از افزایش میزان بستری اطفال به علت کرونا نداریم .
دکتر قزلباش با بیان اینکه در کشور انواع واکسنهای موجود در دنیا وجود دارد افزود: واکسنها با حساسیت بالایی انتخاب می شوند و طبق تاییدیه بهداشت جهانی و براساس اصول علمی و مجوز وزارت بهداشت وارد کشور می شوند و توزیع این واکسنها نیز بر اساس سهمیه بندی در کشور می باشد.  
 
وی گفت: هنوز واکسن کوبایی در ایران به کار گرفته نشده که وارد چرخه تولید وسیع بشود؛ هرچند این واکسن کار مشترک ایران و کوباست و قرار است در هفت استان این کار انجام شود از جمله در زنجان با توجه به توانمندی دانشگاهها و قدرت مدیریت به هفت دانشگاه در کشور واگذار شده است.

دکتر قزلباش افزود: تزریق این واکسن که در مرحله سوم مطالعه واکسن است و بعد از آن به طور گسترده در کل کشور انجام خواهد شد در زنجان هم امیدواریم اواسط و یا اواخر این هفته شروع شود؛ این کار در کوبا انجام شده هزاران مورد تزریق شده و عارضه قابل توجهی نداشته است.

دکتر قزلباش در پاسخ به سوالی گفت: فردی که در بیمارستان موسوی فوت کرده اصلا بحث تزریق واکسن و  فوت ناشی از تزریق واکسن در وهله اول مطرح نیست حرف اول را پزشکی قانونی خواهد زد؛ این فرد هم مانند سایر افراد مورد واکسیناسیون قرار گرفته و علت فوت توسط پزشکی قانونی انجام خواهد شد و این ارتباطی به تزریق واکسن نداشته است.

وی افزود: در حال حاضر تزریق واکسن برای کسانیکه در چارچوب پروتکلها واکسن تزریق میشود؛ به هیچ وجه دارای هزینه نیست و رایگان می باشد و در درمانگاههای خصوصی تست انجام نمی شود و مجاز به دریافت هزینه نیستند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص فعالیت نانوائیها، قنادیها و ... در روز های ماه مبارک رمضان نیز  گفت؛ در خصوص ازدحام جمعیت در روزهای ماه مبارک و به خصوص نزدیک زمان افطار پیشنهاداتی برای جلوگیری از ازدحام در صف خرید نانواییها، قنادیها، آش و حلیم و ... در ایام ماه مبارک رمضان به ستاد استانی کرونا داده شده است؛ پیشنهاد دادیم ساعات پخت طولانی تر شود و یکساعت قبل از افطار این مراکز بسته شوند تا از ازدحام جمعیت و صفهای طولانی در ساعات نزدیک افطار جلوگیری شود.

وی در پاسخ به سوال مردمی در خصوص تغذیه نوزادشیرخوار  از مادرمبتلا به بیماری کرونا نیز گفت: مانعی برای شیردهی برای مادر مبتلا به کرونا وجود ندارد بهتر است شیر قبلا دوشیده  و جدا به نوزاد داده شود.

دفعات مشاهده: 445 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کمیته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی زنجان به ریاست دکتر پرویز قزلباش تشکیل شد

 | تاریخ ارسال: 1400/1/30 | 
کمیته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی زنجان به ریاست دکتر پرویز قزلباش تشکیل شد
 کمیته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بررسی آخرین وضعیت انجام واکسیناسیون در سطح استان، تزریق واکسن‌های رسیده و اتمام فاز اول واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان، تشکیل شد .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، کمیته واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی زنجان صبح دوشنبه ۳۰ فروردین ماه سال‌جاری به ریاست دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان باحضور اعضای کمیته دانشگاهی در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه تشکیل شد .

در این جلسه ضمن بررسی آخرین وضعیت انجام واکسیناسیون در سطح استان، درخصوص تزریق واکسن‌های رسیده و اتمام فاز اول واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان تا پایان فروردین ماه سال‌جاری، بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردید.

دفعات مشاهده: 363 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر